Drzwi skutecznie chroniące nasz domowy azyl

Dom pełni w naszym życiu najważniejszą rolę, będąc azylem, miejscem, gdzie odpoczywając po ciężkim dniu pełnym zajęć, musimy czuć się całkowicie bezpiecznie. Dlatego urządzając nasze rodzinne gniazdko, stajemy przed dylematem wyboru odpowiednich drzwi wejściowych zewnętrznych, dających też ciepło w czasie długich zimowych miesięcy, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza.

Metal czy drewno, co będzie lepsze.

Wybierając się do sklepu po drzwi zewnętrzne do domu, zastanawiamy się, z jakich materiałów powinny być zrobione te, które spełnią wymagania, jakie przed nimi stawiamy. Wybór jest zazwyczaj ograniczony do trzech najczęściej używanych, tworzywa sztucznego, czyli PCV, metalu i drewna. Od naszych preferencji i oczywiście możliwości finansowych zależy, na co się zdecydujemy, ale naprawdę skuteczną ochronę przed wizytą nieproszonych gości, dadzą nam wytrzymałe drzwi zewnętrzne antywłamaniowe, które są projektowane właśnie w tym celu. Bez większego problemu wytrzymają próby wyłamania, wyważenia czy zdjęcia z zawiasów. Zamków z wielopunktowym systemem ryglowania montowanych w typowych drzwiach stalowych zewnętrznych, nie da się otworzyć bez oryginalnego klucza. Mają też wszystkie atesty, dzięki którym możemy być pewni ich wysokiej jakości.

Drzwi zewnętrzne metalowe mają jednak pewne wady, które warto poznać przed zakupem. Są stosunkowo ciężkie, więc dzieci mogą niekiedy mieć problem z ich otwieraniem, wymagają także specjalnego zabezpieczenia przed korozją. Wszystko to wpływa na wysoką cenę i dlatego trzeba się zastanowić, czy lepszym wyborem nie będą równie funkcjonalne i jednocześnie bardziej stylowe drzwi zewnętrzne drewniane. Ceny ich na pewno są bardziej przystępne, a takie skrzydło drzwiowe to także ozdoba, wzbudzająca zazdrość wszystkich sąsiadów.

Jakie drzwi wewnętrzne podkreślą styl naszego domu.

Podobny dylemat mamy w przypadku wyboru atrakcyjnych drzwi wewnętrznych. Wymiary ich co prawda są standardowe i nie powinniśmy mieć żadnych problemów z montażem, nawet dokonywanym samodzielnie, problemem jednak ponownie staje się rodzaj materiałów, z jakich je zrobiono, ale tutaj musimy kierować się nie ochroną przed zimnem czy złodziejami, lecz przede wszystkim wyglądem skrzydła drzwiowego. Powiedzmy sobie szczerze, że czas pozbyć się starych tanich drzwi wewnętrznych z płyty wiórowej, które z powodzeniem mogą zastąpić nowocześniejsze również białe drzwi wewnętrzne z praktycznego i łatwego do mycia PCV. Miłośnicy bardziej ekologicznych rozwiązań i naturalnych materiałów chętniej wybiorą jeden z modeli drzwi zewnętrznych drewnianych. Cena nie powinna być dużo wyższa niż plastikowych, ale za ich ponadczasową elegancję warto zapłacić trochę więcej. Drewno ozdobi każde pomieszczenie, zwłaszcza kiedy połączymy je z oszkleniem, spotykanym w drzwiach wewnętrznych szklanych. Kolorowe szybki, a nawet niewielkie witraże rozjaśnią ciemność w naszym domu, wprawiając nas w doskonały nastrój. Drzwi wewnętrzne drewniane to inwestycja na długie lata, nie trzeba się też przejmować ewentualnymi awariami, bo w przeciwieństwie do plastikowych, można je szybko naprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *