Garaże blaszane – dostępne z montażem

Parkowanie samochodu pod przysłowiową chmurką zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem. Jego karoseria wystawiona na działanie wiatru, deszczu i śniegu szybko może pokryć się rdzą, a remont z pewnością będzie bardziej kosztowny niż znane wszystkim garaże blaszane, doskonale przed tym zabezpieczające.

Jest to rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy kierowca niedysponujący garażem murowanym przy swoim domu, ale mający wolny kawałek gruntu umożliwiający budowę popularnych blaszaków. Ich największą zaleta jest z pewnością niska cena, wynosząca zaledwie kilka tysięcy złotych. Garaże blaszane w przeciwieństwie do swoich tradycyjnych odpowiedników nie wymagają też żadnych zezwoleń na budowę. Jednak jej fakt należy zgłosić w najbliższym Urzędzie Miasta lub Gminy, a niedopełnienie tego obowiązku może skutkować wysokimi karami finansowymi i nakazem rozebrania gotowego budynku.

Kiedy te formalności mamy już za sobą, wystarczy tylko wybrać odpowiadający nam model bezpośrednio u producenta lub w markecie budowlanym. Jednak producent zapewnia również wiele usług dodatkowych, takich jak transport na miejsce budowy, a nawet jej montaż zazwyczaj wliczony w cenę. Zwolni nas to z konieczności samodzielnego skręcania poszczególnych elementów konstrukcji, mocowania jej do podłoża i pokrywania blachami. Renomowani producenci dają poza tym gwarancję nie tylko na wybrane garaże blaszane, ale i na wszystkie wykonane prace związane z ich budową. Nam pozostanie tylko ich regularna konserwacja, najlepiej specjalną farbą przeznaczoną do malowania blachy ocynkowanej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *