Jakie są najważniejsze zalety okien drewnianych?

Osoby, które budują własny dom, prędzej czy później muszą zastanowić się nad wyborem właściwych okiem. Jedną z opcji są elementy drewniane. Jakie zalety mają takie okna? Trzeba podkreślić, że szczególnie często wybierają je osoby, które lubią otaczać się naprawdę pięknymi rzeczami. Okna drewniane nie tylko chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi panującymi na zewnątrz, ale mogą także stanowić funkcję dekoracyjną każdego pomieszczenia w którym zostały zamontowane.

Świetnie komponują się z różnymi stylami architektonicznymi i powodują, że całość jest bardzo spójna. Trzeba zaznaczyć, że okna drewniane posiadają niską rozszerzalność cieplną pod wpływem temperatury. Charakteryzują się także dobrą izolacyjnością cieplną materiału. Ponadto, mają lepszy wskaźnik naturalnej infiltracji powietrza – w porównaniu do okien PVC. Nie można nie zauważyć, że są także naprawdę bardzo wytrzymałe. Ich solidne wykonanie powoduje, że okna drewniane mogą być z powodzeniem używane nawet przez kilkadziesiąt lat.

Oczywiście – potrzebna jest do tego właściwa konserwacja. Warto zauważyć, że tego typu elementy można naprawiać nawet już po instalacji i nie trzeba od razu wymieniać je na nowe, co oczywiście wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. Ciekawą zaletą jest także fakt, że okna drewniane mogą być dostosowane do kolorów innych pomieszczeń poprzez  malowanie – jeśli zatem chcecie zmienić wystrój wnętrza to wystarczy tylko kupić farbę i wykonać odpowiednie czynności.