Praca za granicą?


W ostatnich dniach i tygodniach coraz więcej młodych Polek i Polaków poważnie rozważa pracę za granicą i zastanawia się czy tymczasowa lub stała praca w takich państwach jak Niemcy, Holandia, Belgia, Francja czy Austria to coś dla nich.

Jest oczywiście bardzo wiele pozytywów i plusów pracy za granicą, ale nie można też zapominać o kilku wadach takiego rozwiązania o których należy pamiętać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jakie to wady?Busy do Belgii

Przede wszystkim jesteśmy odłączeni od naszej rodziny, znajomych, naszego rodzinnego miasta. Da się oczywiście ten problem obejść dzięki nowoczesnej technologii w postaci komunikatorów internetowych. Nie ma co jednak ukrywać: jest to rozwiązanie zastępcze, które nigdy nie zastąpi w pełni normalnego kontaktu. Inną często wymienianą wadą pracy za granicą są problemy językowe. Nie każdy zna język angielski na dobrze żeby w pełni płynnie porozumieć się w każdej sytuacji, a tym bardziej mniej osób zna inne popularne języki w krajach zarobkowych, takie jak niemiecki, holenderski czy francuski.

Oczywiście jest też bardzo wiele plusów pracy za granicą. Największym z nich są zdecydowanie wyższe zarobki, które w niektórych państwach potrafią być nawet czterokrotnie wyższe niż w Polsce. Dużą zaletą jest również lepsza służba zdrowia do której dostęp jest o wiele szybszy i wygodniejszy, prostsze podatki, duże i łatwo dostępne benefity socjalne czy też bardziej przyjazna i efektywna administracja.

Jak w takim razie rozpocząć pracę za granicą jeżeli to nasz pierwszy raz. Oprócz znalezienia odpowiedniej pracy (najczęściej przez pośrednika) będziemy musieli jeszcze jakoś do naszej pracy dojechać. Tutaj z pomocą przychodzą dziesiątki firm przewozowych, które oferują przewozy pasażerskie do Niemiec, przewozy do Holandii, przewozy do Belgii oraz do innych popularnych krajów zarobkowych, przede wszystkim z obszaru zachodniej Unii Europejskiej.

Jakie są koszty takiego transportu. O dziwo nie są one aż tak wysokie, ponieważ koszt transportu do wielu wschodnich miejscowości w Niemczech zaczynają się już od 200 złotych.

Zobacz polecane: sprzątanie mieszkań poznań.