Jak zostać stomatologiem?


Chyba nikt nie odczuwa radości na myśl, że będzie musiał odwiedzić gabinet, w którym przyjmuje stomatolog. Dzieje się tak, gdyż pierwszym skojarzeniem z przychodnią stomatologiczną jest ból, rwanie i zapach borowanych zębów, jednak nie każdy stomatolog zajmuje się tego typu chirurgią. Po skończeniu studiów, przed młodym adeptem medycyny otwierają się szerokie drzwi kariery i wiele możliwości rozwoju. Specjalność z endodoncji daje możliwość radzenia sobie z chorobami miazgi zęba, specjalność z protetyki pozwala, by młody dentysta skierował swoje działania na protezy zębowe, a ortodoncja pomaga w leczeniu wad zgryzu, a to i tak tylko nieliczne przykłady ścieżek zawodowych, jakie może wybrać lekarz stomatolog warszawa bemowo.
Zanim jednak dentysta zacznie przyjmować pacjentów na własną rękę, musi ukończyć odpowiednie studia na kierunku lekarsko – dentystycznym. Trwają one pięć lat i uchodzą za jeden z trudniejszych kierunków do ukończenia. Nie jest łatwo też się na nie dostać – co roku maturalne progi punktowe są zawieszone wysoko. Do uzyskania dyplomu potrzeba jeszcze pozytywnie zdać Lekarsko – Dentystyczny Egzamin Końcowy oraz odbyć roczny staż.
Jak widać droga, wiodąca do zostania stomatologiem to kręta i pełna wybojów przeprawa, ale praca jest ciekawa, rozwijająca i satysfakcjonująca.