Warto raz na kilka lat zlecić umycie dachu


Mycie dachu wydaje się pracą zbędną. Nic bardziej błędnego. Dach każdego domu z czasem ulega zabrudzeniu. Nierzadko zaczyna porastać mchem. pojawiają się na nim przebarwienia i ciemne plamy. Taki dach wygląda brzydko. Co więcej, zabrudzenia mogą przyczynić się do jego usterek. lepiej więc co kilka lat zlecić mycie dachów Poznań i mieć pewność, że dach naszego domu jest oczyszczony z wszelkich zabrudzeń. Przy okazji można też zlecić czyszczenie rynien. Poprawi to odpływ wody deszczowej.

Komu zlecić umycie dachu?

Myciem dachu powinien zająć się ktoś z firmy świadczącej takie usługi. Niekiedy – choćby ze względów bezpieczeństwa – do umycia dachu potrzebne są 2-3 osoby. Musza to być osoby posiadające doświadczenie i uprawnienia do pracy na wysokości. Oczywiście muszą też mieć sprzęt. Miedzy innymi profesjonalną myjkę ciśnieniową, dzięki której można myć powierzchnie wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem. Niekiedy przed myciem wodą niezbędne jest też pokrycie dachu chemią która nie zniszczy dachówek czy blachy dachówkowej, a spowoduje rozpuszczenie brudu na dachu. Umycie go wodą pod ciśnieniem spowoduje spłukanie rozpuszczonego brudu i sprawi, że dach pozostanie czysty na długo.

Czy warto malować lub konserwować dach?

Wiele osób zastanawia się, czy umyty dach pozostawić, czy zdecydować się na jego pomalowanie lub zakonserwowanie. Jeśli dach już jest wyblakły od słońca, oczywiście malowanie ma sens. Także jest to usługa płatna, jednak warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Dach pokryty śliską powłoką w wybranym kolorze będzie bardzo odporny na zabrudzenia. Brud będzie do takiego dachu przywierał z trudem, dlatego kolejne mycie może być potrzebne dopiero za jakiś czas.

Koszt umycia dachu zależy m.in. od jego powierzchni

Koszt mycia dachu nie jest bardzo duży. Zależy oczywiście od tego jak duży jest dach. Warto jednak wiedzieć, ze im większa powierzchnia do umycia, tym cena za umycie metra kwadratowego może być niższa. Niekiedy więc warto zlecić umycie dużego dachu i – na przykład – chodników przed domem, czy elewacji. W przeliczeniu bowiem będzie taniej niż zlecanie takich usług osobno.

Zobacz jeszcze: poznan-dekarstwo.pl